آپلود فیلم در یوتیوب، بدون فیلترشکن و با سرعت بالا!
کلیک کنید

آموزش یوتیوب

یوتیوب به عنوان بزرگترین پلتفرم میزبانی و اشتراک ویدیو در جهان شناخته میشود که در سال های اخیر بهترین بستر درآمدزایی برای تولید کنندگان ویدیو بوده است، یوتیوب با برنامه تبلیغاتی بسیار قوی خود تواسنته بسیاری از کاربران و تولید کنندگان محتوا در سراسر جهان را به درآمد های میلیاردی برساند

صفر تا صد آموزش یوتیوب + آموزش درآمد دلاری از یوتیوب

یوتیوب به عنوان بزرگترین پلتفرم میزبانی و اشتراک ویدیو در جهان شناخته میشود که در سال های اخیر بهترین بستر درآمدزایی برای تولید کنندگان ویدیو بوده است، یوتیوب با برنامه تبلیغاتی بسیار قوی خود تواسنته بسیاری از کاربران و تولید کنندگان محتوا در سراسر جهان را به درآمد های میلیاردی برساند، مجموعه آکادمی سینا پس از گذشت 4 سال فعالیت در یوتیوب و آموزش یوتیوب با تمام الگوریتم های یوتیوب آشنایی پیدا کرده و الگوریتم هایی مانند الگوریتم سئو یوتیوب ، الگوریتم تبلیغات یوتیوب، الگوریتم سیستم جسجتو داخلی یوتیوب و … را پیدا کرده ایم و پس از تحقیق های متعدد روی این الگوریتم ها و پیاده سازی روی پروژه های عملی و کانال های مختلف ، دوره ای را تحت عنوان دوره درآمد دلاری از یوتیوب که در اصل آموزش یوتیوب است را برای شما عزیزان ضبط کرده ایم که در ادامه به معرفی این دوره و میزان درآمد از یوتیوب خواهیم پرداخت.

آموزش یوتیوب

در دوره درآمد دلاری  از یوتیوب (آموزش یوتیوب) به نکات بسیار مهمی از یوتیوب پرداختم که حاصل تجربه شخصی خودم از یوتیوب بوده است، الگوریتم یوتیوب بسیار متفاوت از شبکه های اجتماعی دیگر مانند اینستاگرام هست و با پشتیبانی گوگل از یوتیوب این شبکه اجتماعی ویدیو توانسته الگوریتم های بسیار پایدارتر و بهتری را نسبت به اینستاگرام ارائه دهد و با برنامه ریزی دقیق و شناخت الگوریتم های یوتیوب در دوره آموزش یوتیوب میتونید خیلی راحت در رشد کنید و به کسب درآمد دلاری بپردازید.

یوتیوب چیست ؟

یوتیوب بزرگترین پلتفرم ( یا شبکه اجتماعی ) میزبانی ویدیو دنیاست که در سال 2004 شروع به فعالیت کرد و اکنون با داشتن بیش از 2 میلیارد کاربر تبدیل به بزرگترین شبکه اجتماعی ویدیو دنیا شده است که روزانه چند میلیون ویدیو و چند میلیارد دقیقه نمایش در این شبکه اجتماعی ثبت میشود، یوتیوب بعد از مدتی فعالیت توسط گوگل خریداری شد و این مسئله باعث شد تا سرعت رشد یوتیوب افزایش پیدا کند و مسائلی همچون پرداخت هزینه به تولید کنندگان ویدیو به این پلتفرم محبوب اضافه شد تا کاربران بیشتری سمت یوتیوب آمده و کم کم به بزرگترین بستر میزبانی ویدیو در دنیا تبدیل شد، اکنون کاربران مختلفی در سراسر دنیا با آموزش یوتیوب و تولید ویدیو های مختلف مانند ویدیو های سرگرمی، آموزشی، موسیقی، گیم و … توانسته اند به درآمد میلیون دلاری در این بستر برسند و کسانی که در یوتیوب به تولید محتوا(ویدیو) مشغول هستند اصطلاحا یوتیوبر میگویند و یوتیوبر هایی مانند MrBeast سالانه بیش از 60 میلیون دلار از یوتیوب درآمد دارند.

امروزه هر مطلب یا کلمه ای که در گوگل جستجو کنید حداقل یک ویدیو درباره آن در گوگل میبینید که اکثرا مربوط به یوتیوب هستند. انواع و اقسام ویدئوها در یوتیوب وجود دارد که مخاطبین بسیار زیادی هم دارند. از این رو است که با آموزش یوتیوب را زودتر ببینید و تبدیل به یک یوتیوبر حرفه ای شوید. در ابتدا یوتیوب یک وب‌سایت اشتراک ویدئو بود که کاربران عادی ویدئوهای ساخته خود را روی آن با دیگران به اشتراک می‌گذاشتند. اما با ورود کمپانی‌های تلویزیونی بزرگ یوتیوب بسیار جدی‌تر از قبل شده و به عنوان رقیب تلویزیون‌های سنتی پا به میدان گذاشت.

یوتیوب در ایران

یوتیوب، سال 88 در ایران فیلتر شد اما با ظهور پدیده استفاده مردم ایران از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، یوتیوب هم مورد استقبال مردم ایران واقع شد و آموزش یوتیوب هم مانند دوره های دیگر تبدیل به یک نیاز شد، همچنین به دلیل محتواهای عالی، یکتا و نابی که به تمام زبان های دنیا دارد روز به روز به تعداد کاربران این شبکه اجتماعی ویدیویی اضافه شد و اکنون کاربران ایرانی یوتیوب در حال رسیدن به تعداد کاربران ایرانی اینستاگرام هستند، در اینستاگرام تولید کنندگان محتوای بسیار زیادی وجود دارد و همین موضوع رقابت محتوا در اینستاگرام و اکسپلور اینستاگرام را بسیار سخت کرده است، اما در یوتیوب ما یوتیوبر های معدودی داریم و بازار یوتیوب در ایران بسیار فضای  خوبی دارد و با دیدن آموزش یوتیوب و فقط به شرط اینکه زود بجنبید و تولید محتوا یوتیوب و آموزش یوتیوب را جدی گرفته و سریعتر این شغل محبوب را شروع کنید.

نحوه تسویه درآمد یوتیوب

برای خیلی ها سوال پیش میاد که ما باید درآمد خود را چگونه تسویه کنیم؟ مگر ایران تحریم نیست، پس ما چطوری درآمد خودمون رو از یوتیوب دریافت کنیم؟
خوشبختانه راه های متعددی برای تسویه حساب یوتیوب برای یوتیوبر های ایرانی موجود هست  و روش های مختلفی مانند همکاری با شرکت های پرداخت ارزی ایرانی، شرکت های MCN وجود دارد که میتوانید با همکاری با این شرکت ها به راحتی درآمد دلاری خود را نقد کنید، البته ما در دوره آموزش یوتیوب مطمئن ترین شرکت هایی که میتونید باهاشون همکاری داشته باشید و بهتون معرفی خواهیم کرد تا بدون هیچ دردسری درآمد ارزی خود را نقد کنید.

آموزش کار با یوتیوب

در بخش آموزش یوتیوب به کار با این شبکه اجتماعی میپردازیم. یوتیوب درای 2 بخش اصلی برای کاربران و تولید کنندگان محتوا است که بخش کاربران با آدرس اصلی سایت یوتیوب یعنی Youtube.com شناخته میشود و بخش تولید کنندگان محتوا به عنوان یوتیوب استودیو است که با آدرس Studio.Youtube.com قابل دسترسی است.

بخش کاربران یوتیوب

بخش تولیدکنندگان محتوا یوتیوب (Youtube Studio)

یوتیوب استودیو بسیار پیشرفته است و در واقع یک استودیو کاملا واقعی با تمام امکاناتی که برای ویرایش یک ویدیو نیاز دارید را در اختیار شما میگذارد، امکاناتی مانند ویررایش ویدیو، قرار دادن آهنگ هایی با لایسنس رایگان که مورد تایید یوتیوب نیز هستند، حذف بخش هایی از ویدیو که یوتیوب به تحت قانون کپی رایت یوتیوب میگیرند، حذف بخش هایی از صدا یا موزیک ویدیو که تحت قانون کپی رایت یوتیوب قرار میگیرند و …. صدها امکان دیگر که حتی داخل بعضی از نرم افزار های کامپیوتر هم پیدا نمیکنید که تمام این امکانات را در دوره آموزش یوتیوب یاد خواهید گرفت. با استفاده از یوتیوب استودیو میتونید میزان درآمد دلاری از فیلم های یوتیوب که داخل کانالتون آپلود کردین را ببینید، در کل یوتیوب، سعی کرده تا تمام امکاناتی که یک یوتیوبر به آن نیاز دارد را در داخل یوتیوب استودیو بگنجاند.

در ادامه آموزش ما به دو بخش تقسیم خواهد شد :

 • بخش مقدماتی و آموزش کار با پنل کاربری یوتیوب
 • بخش پیشرفته و آموزش تولید محتوا پیشرفته یوتیوب

آموزش ثبت نام در یوتیوب

بریم سراغ بخش دوم آموزش یوتیوب ، اگر حساب جیمیل ندارید، در ابتدا باید برای خود در سایت Gmail.com یک جیمیل بسازید تا بتوانید در یوتیوب ثبت نام کنید، جیمیل هم یکی از زیر مجموعه های یوتیوب هست که برای کار با یوتیوب باید حتما در جیمیل حساب داشته باشید پس از آدرس Gmail.Com برای خود یک حساب کاربری بسازید.

طبق تصویر زیر تمام کادر ها را پر کنید و دکمه Next را بزنید تا در ادامه و با پر کردن اطلاعات دیگر حساب جیمیل شما ساخته شود.

یوتیوب

پس از کلیک بر روی دکمه Next وارد مرحله بعد یعنی وارد کردن شماره موبایل مشوید، در ان مرحله باید شماره موبایل خود را با پیش شماره 098 که مربوط به ایران است وارد کنید و بر روی دکمه Next کلیک کنید.

یوتیوب

سپس به یوتیوب روید و بر روی دکمه Signin که در تصویر زیر با کادر قرمز مشخص کرده ایم کلیک کنید و با حساب جیمیلی که برای خود ساخته اید در سایت یوتیوب لاگین کنید و بعد از آن میتونید شروع به فعالیت در یوتیوب نمایید.

برای ثبت نام در یوتیوب ابتدا وارد Youtube.com میشویم و طبق تصویر زیر در دکمه گوشه بالا سمت راست که با کادر قرمز مشخص کردم Sign In را میزنیم و با ایمیل خود داخل یوتیوب ثبت نام میکنیم و بعد از ثبت نام ما برای همیشه داخل یوتیوب به حالت لاگین باقی میمانیم.

آموزش ساخت کانال یوتیوب

جهت ساخت کانال یوتیوب، باید وارد Studio.Youtube.Com شوید، تا داشبورد استودیو یوتیوب در اخیتار شما قرار بگیرد، این داشبورد امکانات بسیار متنوعی دارد که با استفاده از این امکانات میتوانید کانال خود را آنالیز کنید، ویدیو آپلود کنید، آمار کانال خود را ببینید، روند مانتایز کانال یوتیوب را ببینید، اخطار هایی که ممکن است یوتیوب در جهت کپی رایت به شما دهد و …. هر امکانی که یک یوتیوبر نیاز دارد را میتوانید در این قسمت مشاهده کنید.

آموزش آپلود ویدیو در یوتیوب

برای آپلود فیلم در یوتیوب باید از طریق یوتیوب استودیو اینکار را انجام دهید و برای اینکار باید دکمه Create در گوشه سمت راست بالا را سایت یوتیوب زده و بعد از اینکار یک زیر منو برای شما باز خواهد شد که دارای سه دکمه Upload Videos ، Go live ، Create Post میباشد که در ادامه به صورت جز به جز این سه قسمت را برای شما توضیح خواهم داد :

قسمت اول : Upload Videos

در Upload Videos که اصلی ترین بخش یوتیوب است، شما میتوانید ویدیو های خود که ضبط کرده اید را آپلود کنید، برای ویدیو کپشن بنویسد و آن را داخل کانال یوتیوب خود منتشر کنید.

 

و بعد در صفحه باز شده بر روی دکمه Select File to upload کلیک کرده و ویدیو خود را انتخاب میکنیم همچنین حتما این نکته را به یاد داشته باشید که دکمه Unlisted رو باید بر روی Public قرار دهید تا ویدیو شما در معرض دید تمام بازدیدکنندگان یوتیوب قرار بگیرد.

 

قسمت دوم : Go Live

این قسمت همانند لایو اینستاگرام میباشد و میتوانید داخل یوتیوب برای سابسکرایبر های خود لایو بگذارید با آن ها ارتباط برقرار کنید، این قسمت یکی از بخش های تاثیر گذار در الگوریتم یوتیوب میباشد.

قسمت سوم : Create Post

این قسمت مانند توییت میباشد ، شما در این قسمت میتوانید بلاگ بنویسد و پست های متنی خود را منتشر کنید و از این  طریق با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.

فرمت های فیلم در یوتیوب

با کلیک روی دکمه فلش بزرگ وسط صفحه،‌ می‌توانید فایل ویدئویی خود را انتخاب کرده و آپلود کنید. طبق گفته یوتیوب، فرمت‌های ویدئویی زیر در حال حاضر پشتیانی می‌شوند:‌

 • .MOV
 • .MPEG4
 • .MP4
 • .AVI
 • .WMV
 • .MPEGPS
 • .FLV
 • 3GPP
 • WebM

آموزش و آشنایی با انواع انتشار در یوتیوب

در این بخش سعی کردیم آموزش کار با شبکه اجتماعی یوتیوب را به زبان ساده به شما عزیزان آموزش دهیم، اما از برخی ویژگی های پیشرفته در آموزش های ابتدایی چشم پوشی کرده ایم. اگر در صفحه آپلود ویدئو به زیر فلش بزرگ دقت کنید. یک منوی دراپ دان می‌بینید که سه انتخاب دارد، این گزینه‌ها نحوه دسترسی ویدئو را تعیین می‌کنند.

 • Public :‌ با انتخاب این گزینه همه می‌توانند ویدئوی شما را مشاهده کنند. همچنین ویدئو در نتایج جستجو نشان داده خواهد شد.
 • Unlisted :‌ با انتخاب این گزینه، تنها کسانی که آدرس ویدئوی شما را دارند، می‌توانند آن را ببینند و ویدئو در نتایج جستجو نمایش داده نخواهد شد.
 • Private :‌ با انتخاب این گزینه، تنها شما قادر به دیدن ویدئو خواهید بود.

پس از انتخاب فایل ویدئو از کامپیوتر یا گوشی شما، ویدئو شروع به آپلود شدن روی یوتیوب می‌کند که می‌توانید مقدار پیشرفت آن را توسط یک نوار پیشرفت بالای یوتیوب مشاهده کنید.

آموزش دانلود فیلم از یوتیوب

یوتیوب به صورت عادی امکان دانلود ویدیو ها را برای کاربران خود فراهم نکرده است و اگر بخواید این ویدیو ها را دانلود کنید حتما باید اشتراک Premium یوتیوب را بخرید تا بتونی ویدیو مد نظرتون را با کیفیت های مختلف دانلود کنید، اما تکنیک های دیگری هم برای دانلود ویدیو از یوتیوب وجود دارد که در اینجا میخوام محبوبترین تکنیک دانلود از یوتیوب را برای شما عزیزان معرفی کنم، سایت هایی در سراسر دنیا وجود دارند که مخصوص دانلود ویدیو از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و یوتیوب هستند، شما با استفاده از این سایت ها میتونید به راحتی هر ویدیویی را دانلود کنید.

به عنوان مثال سایت yt1s یکی از سایت های محبوب میباشد که برای دانلود فیلم از یوتیوب به کار میرود، عملکرد سایت به این صورت است که شما آدرس فیلم یوتیوب رو کپی میکنید و داخل سرچ باکس سایت yt1s قرار میدید و این سایت اون ویدیو را با کیفیت های مختلف آماده دانلود کرده و به خدمت شما میرساند.

مانیتایز یوتیوب

برای رسیدن به مرحله درآمدزایی از یوتیوب حتما لازم است تا کانال خود را مانیتایز کنید، مانیتایز یوتیوب دارای 2 شرط مهم است که شرط اول آن 4000 ساعت نمایش موفق و شرط دوم 1000 سابسکرایب میباشد، شاید تصور کنید که این دو فاکتور بسیار راحت هستند و به راحتی میتونید این دو عامل مانیتایز را پشت سر گذاشته و به مرحله درآمدزایی برسید، اما  باید خدمتتون عرض کنم که یوتیوب میدونسته چیکار کنه که برای رسید به مانیتایز واقعا زحمت بکشید و برای همین این دو شرط را گذاشته تا به رقابت بپردازید و به تولیید محتوای باکیفیت فکر کنید، در حال حاضر میتونید با استفاده از ویدیو Shorts یوتیوب سرعت جمع کردن سابسکرایب های خودرا بهبود ببخشید، چون این سرویس به تازگی از طرف یوتیوب معرفی شده و بابت همین یوتیوب  برای اینکه سرویس خود را بین کاربران توسعه دهد و محبوبتر شود، قسمت ویژه ای را درالگوریتم خود برای ویدیو های Shorts در نظر گرفته تا به راحتی ویدیو های شما به افراد زیاد نشان داده شود تا بتونید سابسکرایب بیشتری جمع کنید اما باید این نکته مهم رو بگم که مدت زمان نمایش ویدیو های Shorts (ویدیو های 1 دقیقه ای) در فاکتور واچ تایم یوتیوب که 4000 ساعت نمایش میباشد حساب نمیشود و واچ تایم 4000 ساعت فقط از ویدیو های طولانی شما محاسبه میشود.

میزان درآمد یوتیوب (یوتیوبر)

در بخش بعدی آموزش یوتیوب به درآمد یوتیوبر ها میپردازیم، درآمد یوتیوبر ها بر اساس میزان و مدت زمان بازدید ویدیو شما در یوتیوب میباشد، به این شکل که یوتیوب بابت هزار بازدید موفق هر ویدیو مبلغی بین 4 تا 8 دلار ( این مبلغ بستگی به نوع ویدیو و نوع دسته بندی کانال شما میباشد و به صورت دقیق نمیتوان مشخص کرد ) را به شما خواهد داد، ما در یوتیوب تواسنتیم با بازدید میلیونی مبلغ قابل توجهی را کسب کنیم و همین علت باعث شد تا یوتیوب را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کنم.

یوتیوب

اصطلاحات رایج در یوتیوب

در این بخش از آموزش یوتیوب قصد دارم تا بخش های متنوع و اسطلاحات مختلف یوتیوب رو براتون معرفی کنم تا بیشتر با یوتیوب آشنا بشید و یوتیوب را بهتر بشناسید.

اینستاگرام یا یوتیوب ؟

از نظر من جمله اینستاگرام یا یوتیوب کاملا اشتباه هست، به نظرم باید گفت اینستاگرام و یوتیوب، چونکه این دو در کنار هم میتونند به سرعت رشد شما نیرو ببخشند و باعث افزایش سرعت رشد شما شوند، در واقع اینستاگرام به لطف کاربران ایرانی زیادش میتونه وسیله خوبی برای جذب مخاطب و تشویق آن ها برای استفاده ازویدیو های کانال یوتیوب شما باشد.

چرا یوتیوب ؟

با خود میگوییم چرا باید از یوتیوب استفاده کنیم و چرا باید آموزش یوتیوب را ببینیم ؟ جواب این سوال این است که ما داخل ایران هستیم و ایران کشوری است که هر کسی که درآمد دلاری داشته باشه میتونه ثروت زیادی را برای خود جذب کنه و پول زیادی را به دست بیاره، پس ما وقتی میگیم یوتیوب داریم راجب پلتفرمی صحبت میکنیم که با استفاده از اون میتونیم به درامد ماهیانه چند صد هزار دلار برسیم و زندگی بهتری را داشته باشیم.

تاریخچه یوتیوب

بخشی از دوره آموزش یوتیوب برمیگردد به تاریخچه یوتیوب ،طبق تعریفی که ویکیپدیا از یوتیوب دارد، یوتیوب در سال 2005 توسط چاد هرلی، استیو چن و جاوید کریم به وجود آمد که هر سه از کارمندان شرکت پی پال بودند. هرلی در دانشگاه ایندیانا در پنسیلوانیا درس طراحی می‌خواند در حالی که چن و کریم در دانشگاه ایلینوی در اوربانا دانش کامپیوتر را مورد مطالعه قرار داده بودند.

آن‌ها پس از موفقیت سایت فلیکر  که برای اشتراک گذاری عکس ساخته شده بود، تصمیم گرفتند سایتی را برای اشتراک گذاری ویدئو های بلند و کوتاه ایجاد کنند و به همین منظور، در خانه چن در سانفرانسیسکو میهمانی شام برگزار شد و در این باره صحبت کردند. سرمایهٔ گذاری آن‌ها برای راه‌اندازی این شرکت ۱۱٬۵۰۰٬۰۰۰ دلار بود.

یوتیوب به صورت رسمی در می ماه سال 2005 راه اندازی شد. یوتیوب به سرعت رشد کرد و در ماه ژوئیه سال ۲۰۰۶، اعلام شد که در هر روز در یوتیوب بیش از ۶۵٬۰۰۰ ویدئو داخل این سایت آپلود می‌شود و ۱۰۰ میلیون بار بازدید دارد. با توجه به آمار ارائه شده توسط شرکت comScore، یوتیوب بزرگتری سایت به اشتراک گذاری ویدئو در ایالات متحده آمریکا است و ۴۳٪ مردم این کشور، ویدئوهای خود را در این سایت بارگذاری می‌کنند و در ماه می سال ۲۰۱۰، ۱۴ میلیارد فیلم در یوتیوب بارگذاری شده‌است. در هر دقیقه، حدود ۶۰ ساعت ویدئو در یوتیوب آپلود می‌شود که حدود سه چهارم این ویدئوها را مردم ایالات متحده آمریکا آپلود می‌کنند. سایت یوتیوب در ماه ۸۰۰ میلیون کاربر یکتا دارد. بر اساس رتبه‌بندی سایت الکسا، یوتیوب پس از گوگل و، دومین سایت پربازدید جهان است.

به علت شباهت زیاد سایت لولهٔ جهانی و تجهیزات (www.utube.com) به سایت یوتیوب (www.youtube.com)، سایت utube از یوتیوب شکایت کرد و قرار بر این شد که www.utube.com به www.utubeonline.com تغییر نام دهد. با توجه به آمار خیرهٔ‌کننده یوتیوب، شرکت گوگل در اکتبر سال ۲۰۰۶ پیشنهاد داد که قصد دارد یوتیوب را به قیمت ۱٫۶۵ میلیارد دلار بخرد تا این که این قرارداد در ۱۳ نوامبر ۲۰۰۶ قطعی شد و یوتیوب با ۱٫۶۵ میلیارد دلار به گوگل فروخته شد.

وظایف یوتیوبر موفق

یوتیوبر موفق صرفا کسی نیست که جلوی دوربین بیاد و شروع به ضبط فیلم کنه، خیلی از ویدیو های یوتیوب بدون اینکه کسی جلوی دوربین ظاهر شود بازدید های میلیونی جذب میکنند و میلیون ها دلار پول به جیب میزنند،میتوان گفت اولین شرط موفق بودن یک یوتیوبر صبور بودن است، صبور بودن شما در اوایل کار دلیل اصلی موفق بودن شما در یوتیوب میشود زیرا در اوایل کار شما کمتر داخل جستجو ها نمایش داده میشوید و بازدید کمتری را خواهید گرفت، بابت همین صبور بودن یکی از عوامل اصلی موفقیت هر یوتیوبری است.
شرط دوم یک یوتیوبر موفق تداوم در کار است، تدوام و استمرار در هر کاری باعث موفق شدن شما میشود، حتی بدترین ایده ها هم با تداوم و استمرار توانسته اند به موفقیت برسند اما از طرفی ایده های فوق العاده ای هم وجود داشتند که به علت عدم تداوم و استمرار شکست خوردند و به تاریخ پیوستند.

در قدم های بعدی میتوان گفت سبک محتوا ، نوع ضبط فیلم ، عکس های کاور ، ایده شما و … باعث موفقیت ویدیو شما میشوند، اما در کنار همه این ها شما باید الگوریتم اصلی یوتیوب را بشناسید که ما در دوره کسب درآمد دلاری از یوتیوب به صورت کامل به شما عزیزان یاد داده ایم.

راهکار های افزایش درآمد یوتیوب

زمان شروع کار در یوتیوب و دقیقا وقتی که کانال شما مانیتایز میباشد ، درآمد کانال شما نسبتا کم میباشد و میبینید که کانال شما به کندی پیشرفت میکند بنابراین باید مسیر پیشرفت کانال خود را سریع کنید و راه اصلی اینکار سئو ویدیو های شما میباشد، سئو ویدیو باعث میشه که محتوای کانال شما در موتور جستجو گوگل و موتور جسجتو یوتیوب دربالای همه ویدیو ها نمایش داده شود ، به عنوان مثال فرض کنید شما ویدیویی در زمینه آموزش تدوین ویدیو در پریمیر ضبط کرده اید، اگر ویدیو خود را سئو کنید تا هر کسی که کلمه آموزش پریمیر را جستجو کرد ویدیو شما به عنوان ویدیو اول به کاربران نمایش داده شود، در این صورت است که میتوانید کانال خود را در معرض دید کاربران بیشتری قرار دهید.

ایده برای یوتیوب

ایده های مختلفی برای یوتیوب وجود دارد که پولسازترین ایده ها را در دوره آموزش یوتیوب خدمتتون عرض کرده ایماما در ادامه لیستی از ایده های جذاب یوتیوب را برای شما عزیزان معرفی خواهم کرد

سئو یوتیوب به چه شکل است ؟

سئو ویدیودر یوتیوب به دو شکل است، سئو ویدیو که باعث بهبود رتبه ویدیو شما در موتور جستجو یوتیوب میشود و سئو ویدیو که باعث رفتن ویدیو شما به اکسپلور یوتیوب و در نتیجه افزایش بازدید میشود، این دو مورد عمیقا به همدیگر وابسته هستند و با رشد یکی از آن ها شاهد رشد دیگری نیز خواهیم بود.

معرفی سیستم آنالیز یوتیوب

یوتیوب یک سیستم  آنالیز پیشرفته ویدیو برای تولیدکنندگان محتوا طراحی کرده که در آن میتوانید به صورت کامل ویدیو هایخود را آنالیز کرده و نتیجه را مشاهده کنید، از امکانات این سیستم میتوان به هوش مصنوعی قدرتمندی که قادر به پردازش محتوای ویدیو، اشیا موجود در ویدیو، صدای ویدیو و … اشاره کرد که اگر خطایی از جانب شما در ویدیو ضبط شده سر زده باشد ( مانند عدم رعایت قانون کپی رایت ) ، یوتیوب استودیو به شما ایراد خواهد گرفت و اخطار خواهد داد، سیستم آنالیز ویدیو های یوتیوب به قدری کامل است که شما تمام امکاناتیکه برای آنالیز نیاز دارید را در اختیارتان میگذارد، اما در این میان پلتفرم های دیگری هم به روی کار آمده اند تا نقص های یوتیوب را پوشش دهند تا شما بتونید یک آنالیز کاملا حرفه ای را از ویدیو های خود یا دیگران داشته باشید، پلتفرم هایی مانند Tubebuddy.com یا Socialblade.com جز پیشرفته ترین سیستم های آنالیز ویدیو میباشند که با استفاده از این دو سایت میتونید ویدیو های خود و دیگران را به صورت دقیق آنالیز کنید و آمارهایی مانند میزان بازدید دقیق ، درآمد کانال ، سیستم کلمات کلیدی مورد نیاز سئو، سیستم بهبود توضیحات ویدیو و… صد ها امکانات دیگر که این پلتفم هادر اختیار شما میگذارند تا بتونید با استفاده از اون ها کانال خود را بهبود دهید و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کنید.

بازدید بیشتر ویدیو از طریق Google Videos

یوتیوب

قطعا برای شما پیش اومده که وقتی کلمه ای را در گوگل جستجو میکنید در ابتدا چند ویدیو راجب اون کلمه به شما نمیش میده و بعد سایت های مرتبط به اون کلمه را پشت ویدیو ها نمایش خواهد داد، این موضوع نشان دهنده این هست که ویدیو ها تا چه حد برای گوگل مهم هستند و به همین علت شما اگر سئو ویدیو ها را برای  Google Videos یاد بگیرید میتونید خیلی راحت بازدید های میلیونی را برای ویدیوهای خود از طریق جستجو موتور گوگل دریافت کنید.

که ما در دوره صفر تا صد درآمد دلاری از یوتیوب این مورد را به صورت کامل به شما یاد خواهیم داد.

سوالات متداول

آیا درآمد از یوتیوب در ایران امکان پذیر است؟

بله، خیلی از یوتیوبر های ایرانی در حال حاضر در ایران فعالیت میکنند و با تولید محتوای فارسی درآمد بالای دارند.

مانیتایز یوتیوب به چه شکل است ؟

مانیتایز یوتیوب دو شرط اصلی دارد و آن دوشرط یعنی 4000 ساعت نماش موفق و 1000 سابسکرایب است که باید تکمیل شود.

درآمد یوتیوب به چه شکل حساب میشود ؟

درآمد یوتیوب بر اساس بازدید ویدیو حساب میشود و به ازای هر 1000 بازدید مبلغی حدود 4 تا 8 دلار را پرداخت میکنه که البته میزان این مبلغ برا هر کانال فرق میکند