دنیای بلاکچین و ارز دیجیتال دنیای بینظیری هست ، یه دنیا جدید با کلی امکانات ویژه و البته ناشناخته که هر روز یه شگفتی جدیدی رو ازش میشنویم و میبینیم که افراد زیادی از این راه به درآمد چند میلیاردی رسیدند.

هر روز میشنویم که برنامه نویس یا شخصی در یک کشور دیگه با گرفتن چند تا عکس و تبدیل اون عکس ها به NFT به درآمد چند میلیاردی رسیده ، اما چطور میتوان یک عکس را به عنوان NFT فروخت و میلیارد شد؟ اصلا این NFT چی هست ؟

یکی از راه های کسب درآمد از ارز دیجیتال ساخت و فروش NFT هست

NFT چیست ؟

NFT مخفف عبارت Non-fungible tokens به معنای توکن‌های غیرقابل معاوضه است. این توکن ها در واقع به عنوان گواهی مالیکیت دارایی دیجیتال صادر میشوند. توکن های NFT به صورت آنلاین و با استفاده از ارز های دیجیتال و بر بستر بلاکچین خرید و فروش میشوند.

اگر بخوام شفاف تر راجب NFT ها توضیح بدم باید یک مثال عملی براتون بزنم ، در گذشته و یا حتی همین حالا بسیاری از افراد علاقه به جمع آوری کلکسیون های خاص مانند تمبر های خاص و قدیمی ، کارت های بازی خاص ، عکس های چاپ شده و … را دارند و این ها را به عنوان یک دارایی ارزشمند برای خود میدانند، حالا ما در دنیای دیجیتال هم همچین کلکسیونی را داریم و افراد مختلف میتونند اقدام به خرید آیتم های دیجیتالی خاص مانند عکس ، فیلم ، تمبر های دیجیتالی و یا حتی توئیت کنند.

nft در واقع یک قرارداد کاملا هوشمند است که با استفاده از برنامه‌ها و نرم‌افزارهای اپن سورس تولید می‌شود. برای امنیت بیشتر این قرارداد یا گواهی به صورت دیجیتا استفاده میشود. مهم‌ترین انواع ان اف تی ها به صورت Jpegs، gif، فیلم یا توئیت هستند. تمام دارایی‌های دیجیتالی به درخواست صاحب آن‌ها می‌توانند به nft تبدیل شوند.

کاربرد NFT

 

ویژگی های مهم NFT ها

 

چگونه میتوان NFT ساخت ؟

 

نحوه خرید و فروش NFT ها

 

محبوبترین توکن های NFT