آپلود فیلم در یوتیوب، بدون فیلترشکن و با سرعت بالا!
کلیک کنید

آموزش اینستاگرام

 

اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی میباشد که در ایران محبوب ترین شبکه اجتماعی است ، اینستاگرام هم اکنون به پلتفرمی تبدیل شده است که از آن هم برای اوغات فراغت و هم بسیاری از کسب و کار ها برای کسب درآمد از آن استفاده میکنند و بیشتر به جنبه تجاری اینستاگرام توجه میکنند ، از طرفی بازار 50 میلیونی کاربران ایرانی اینستاگرام بسیار عدد چشمگیری میباشد که باعث شده است تا کسب و کار های سنتی و اینترنتی توجه ویژه ای به آن داشته باشند و به سمت آن مهاجرت کنند.

اما مشکلی که بسیاری ازا کاربران و صاحبان کسب و کار دارند عدم وقت کافی برای مدیریت پیج اینستاگرام میباشد و هواره دغدغه آن را داشته اند که چطور میتوانند در کنار تولید محتوا ارزشمند پیج شخصی یا تجاری خود را رشد دهند و از آن کسب درآمد کنند ، این موضوع باعث میشود تا این افراد مشکلی جدی در مدیریت اینستاگرام خود داشته باشند .

یکی از راه حل هایی که ما میتوانیم ارائه دهیم ، مدیریت پیج تجاری شما توسط تیم حرفه ای تولید حرفه ای و رشد پیج اینستاگرام توسط راه های نوین دیجیتال مارکتینگ میباشد.

چرا اینستاگرام ؟

اینستاگرام محبوب ترین و جذاب ترین شبکه اجتماعی در ایران و سراسر دنیا هست ، کاربران فعال ایرانی در اینستاگرام به 40 میلیون نفر میرسد که یک بستر بسیار عالی برای دیده شدن ، معروف شدن و افزایش فروش کسب و کار شما است ، آژانس دیجیتال مارکتینگ سینا به عنوان مجری تبلیغات اینستاگرام ، تبلیغات شما را با مشاوره اختصاصی به صورت کاملا بهینه و بر اساس بودجه شما انجام خواهد داد.

چرا اینستاگرام مهم است؟

شاید برای شما هم پیش بیاید که چرا باید عضو اینستاگرام شد یا چرا عضویت در اینستاگرام اینقدر اهمیت دارد؟ برای پاسخ به این سؤال ها، به آمارهای زیر توجه کنید:

  • ماهانه یک میلیارد نفر از اینستاگرام استفاده می کنند.
  • تقریبا ۸۸% کاربران اینستاگرام، خارج از آمریکا میباشند.
  • ۷۱% کاربران اینستاگرام زیر ۳۵ سال سن دارند.
  • ۷۲% نوجوانان آمریکا از اینستاگرام استفاده می کنند.
  • بیش از 50 میلیون نفر از ایرانیان در اینستاگرام هستند.
  • ۳۵% از افراد بالغ که آنلاین هستند، از اینستاگرام استفاده می کنند.

بهترین روش مدیریت اینستاگرام

پیشنهاد ما برای مدیریت اینستاگرام این است که به سراغ شرکت‌های تخصصی که خدمات دیجیتال مارکتینگ ارائه می‌دهند، مراجعه کنید. این نکته را در نظر بگیرید که فقط شما نیستید که به اهمیت اینستاگرام پی برده اید. بسیاری ازرقیبان شما هم اکنون در این فضا وجود دارند و روز به روز تعداد آنها بیشتر میشود.

پس با یک استراتژی صحیح و برنامه‌ای از پیش تعیین شده میتوانید بطور هوشمندانه پیج اینستاگرام خود را مدیریت کنید و محصولات و خدمات خود را به تعداد زیادی از مشتریان معرفی کنید. همچنین توجه کنید که تعدادی از ابزارهای مدیریت اینستاگرام رایگان نیستند و اید به ازای خدماتی که از این ابزار ها میگیرید، مبالغ زیادی را پرداخت نمایید که برای اشخاص به صرفه نیست. پس بهتر است تا این کار را به فرد یا شرکتی که در این زمینه فعالیت میکند بسپارید.

بهترین ابزار مدیریت پیج اینستاگرام

حالا به معرفی کاربردی ترین ازارهای اینستاگرام میپردازیم:

1) Social Captain

اگر دوست دارید هرروز تعداد بیشتری فالوور به سمت پیج شما روانه شود باید تعامل بالا و خوبی با آنها داشته باشید. اما همانطور که میدانید لایک کردن و کامنت گذاشتن دستی بسیار کار زمان بر و سختی هست و علاوه بر آن بعد از لایک کردن و کامنت گذاشتن زیادی در یک روز ، اکشن بلاک میشوید. یعنی شما از طرف اینستاگرام توسط هوش مصنوعی، یک کاربر خاطی شناخته شده و فعالیت ها شما موقتا بلاک میشود و دیگر قادر به لایک کردن، کامنتگذاشتن و پیام دادن به فالوورهای خود نیستید. حالا social caption به شما کمک میکند تا بدون ایجاد مشکل و به راحتی با اکانتهای مختلف اینستاگرامی تعامل داشته باشید.

SocialCaptain با استفاده از هوش مصنوعی، کاربرانی را مخاطب قرار می‌دهد که هم راستای برند شما هستند. شما می‌توانید از این ابزار برای لایک کردن، کامنت گذاشتن و حتی فالو کردن افرادی که جزو مخاطبان برندتان هستند استفاده کنید.

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در کنار این ابزار مدیریت اینستاگرام، خودتان شخصا نیز به تعامل با مخاطبان بپردازید. اگر شما ۱۰۰ درصد این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهید، باز هم این امکان وجود دارد که از سوی اینستاگرام به عنوان اسپم شناسایی شوید.

۲) Hootsuite

Hootsuite یکی از ابزارهای برنامه ریزی اینستاگرام استتا بتوانید پیجخود را بهتر و راحت تر مدیریت کنید. در این زمینه ابزارهای زیادی برای برنامه ریزی شبکه های اجتماعی وجود دارند اما Hootsuite به راحتی می‌تواند با این ابزارها رقابت کند. شما می‌توانید تمامی شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام Instagram، فیس بوک Facebook، یوتیوب Youtube، لینکدین linkedin، توییتر twitter و پینترست pinterest را توسط داشبورد اختصاصی که این نرم افزار در اختیلرتان قرار میدهد مدیریت کنید.

Hootsuite به عنوان یک ابزار مدیریتمحتوای اینستاگرام این توان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا محتوای خود را مستقیما از طریق این ابزار در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. همچنین، خواهید توانست محتوایی که برای سایر شبکه های اجتماعی تولید کرده اید را نیز در Hootsuite برنامه ریزی کنید تا در زمان مشخص و دلخواه شما به انتشار درآید.

۳) Grum

Grum  هم مثل Hootsuite یک ابزار برنامه ریزی است با این تفاوت که تمرکز اصلی آن بر روی اینستاگرام است. اگر عمده فعالیت شما در شبکه‌های اجتماعی منحصر به اینستاگرام می‌شود، بعضی از گزینه‌های Grum برایتان جذاب تر خواهد بود. مثلا شما می‌توانید محتوای مورد نظرتان را در آن قرار دهید تا در تاریخ مورد نظرتان بدون نیاز به تایید دوباره منتشر شود. (که Hootsuite چنین قابلیتی را ندارد.)

یک قابلیت جذاب دیگر در Grum این است که کاربران آن می‌توانند اولین کامنت از پستشان را به خودشان اختصاص دهند. برای مثال به جای اینکه هشتگ‌ها را در کپشن بنویسید و کپشن پست خود را طولانی کنید، می‌توانید آن‌ها در کامنت اول وارد کنید تا چهره پستتان زیباتر شود.

۴) Tailwind

Tailwind علاوه بر مدیریت اینستاگرام به مدیریت پینترست نیز میپردازد وابزاری چند کاره به شمارمی‌آید. برنامه ریزی برای ارسال پست، داشتن ابزارهای آنالیز داده، مدیریت محتوای UGC، بررسی هشتگ‌ها و مدیریت مخاطبان تنها بخشی از قابلیت‌های این ابزار هستند.

همچنین اگر چندین صفحه اینستاگرامی دارید Tailwind این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در یک زمان بتوانید چند صفحه اینستاگرام را مدیریت کنید.

برندهای شناخته شده‌ای از جمله eBay، والمارت Walmart و Viacom برای مدیریت اینستاگرام خود از Tailwind استفاده می‌کنند. اگر هنوز هم نسبت به استفاده از این ابزار مردد هستید، باید بدانید که Tailwind پارتنر رسمی اینستاگرام است.

۵) Hashtracking

اگر میخواهید در اینستاگرام موفق شوید باید بتوانید اطلاعات موجود در آن را بررسی و تحلیل کنید. Hashtracking یک ابزار مدیریت اینستاگرام است که به شما کمک می‌کند تا با بررسی عملکرد و محتوای تولید شده، نقاط قوت و ضعف پیج خود را بررسی کنید و پیشرفت راحت تری برای اجرای کمپین های تبلیغاتی موفق خود داشته باشید.

آیا تا به حال به این مساله توجه کرده‌اید که بسیاری از برندهای بزرگ و موفق در پست‌های اینستاگرام خود از یک طیف رنگی ثابت و مشخص استفاده می‌کنند؟ این ترندی است که به دلیل کاربردی بودن آن طرفداران زیادی دارد. Hashtracking اخیرا قابلیتی به نام ColorTracking را به مجموعه ابزارهای خود اضافه کرده است که از طریق آن می‌توانید نتایج مربوط به تحلیل داده‌های هر پست را بر اساس ترکیب رنگی دسته بندی کرده و مشاهده کنید که کدام رنگ‌ها باعث تعامل بیشتر مخاطبانتان می‌شوند.

۶) Minter

Minter هم نوعی ابزار مدیریت اینستاگرام است، اما تفاوت آن با ابزارهای قبلی در این است که شما علاوه بر مدیریت صفحه خود، می‌توانید فعالیت صفحات مربوط به رقبایتان را نیز بررسی کنید. با تحلیل دقیق برندهای مشهور در زمینه کاری شما، می‌توانید استراتژی بازاریابی خود در اینستاگرام را پایه‌ریزی کرده و از ترندهای روز استفاده کنید.

آژانس‌های تبلیغاتی که مدیریت صفحه اینستاگرام مشتریان خود را به عهده دارند نیز می‌توانند از Minter استفاده کنند و اطلاعات مورد نظر خود را با

فرمت PDF، CSV، فایل اکسل و PPT دریافت کنند. همچنین می‌توانند از لوگوی خود در صفحه گزارشات استفاده کرده و طبق زمان بندی مشخص

اقدام به ارسال گزارش به مشتریان کنند.

۷) Boost

اینستاگرام همواره به عنوان یک پلتفرم ارزشمند در جهت معرفی و نمایش برند به مخاطبان شناخته شده است، اما در زمینه استفاده فروشگاهی از آن در قالب یک Marketplace چندان موفق عمل نمی‌کند، زیرا شما در کپشن اینستاگرام اجازه ندارید آدرس وبسایت خود را به شکل URL قابل کلیک شدن نمایش دهید. تنها و تنها در بیو اینستاگرام می‌توان چنین لینکی قرار داد. این مساله نرخ تبدیل کاربران را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

اما Boost به عنوان یک ابزار مدیریت اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا به راحتی مشتریانتان را به سوی خرید محصول هدایت کنید. وقتی ابزار مدیریت اینستاگرام Boost را روی اکانت خود فعال کنید، مخاطبان می‌توانند با کامنت گذاشتن یا ارسال یک هشتگ به خصوص که شما تعریف کرده‌اید، مستقیما خرید خود را انجام بدهند.

اگر شما هم از نوشتن جمله “لطفا به لینکی که در بیو گذاشتیم مراجعه کنید” خسته شده‌اید، Boost ابزار بسیار مناسبی برای شماست!

۸) Crowdfire

برنامه ریزی ارسال پست در ساعات مشخص، محافظت از محتواهای تولید شده در پیجتان، مدیریت فالوورها و اطلاعات آماری و تحلیلی پیج بخشی از قابلیت‌هایی است که از طریق نرم افزار CROWDFIRE در اختیار شما قرار می‌گیرد.این نرم افزار هم برای مدیریت شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام به کار میرود و قابلیتهای زیادی را دراین زمینه ارائه میدهد.

Crowdfire قابل اجرا بر روی پلتفرم‌های مهمی از جمله  فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب، توییتر، پینترست، لینکدین، وردپرس، شاپیفای، ویمو و … می‌باشد. علاوه بر این، افزونه کروم Crowdfire نیز به شما کمک می‌کند تا هر لحظه تنها با دو کلیک هر صفحه‌ای را به اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی خود در این ابزار اضافه کنید.

۹) Repost

شاید شما هم در اینستاگرامدیده باشیدکه پیجی ویدئو یا تصاویری را عینا در پیج خود منتشر میکند. خو است بدانید که آنها با استفاده از نرم افزار ریپست این کار را انجام میدهند. ریپست Repost و محتوای آن هم اکنون سهم مهمی از فعالیت برندها و سازمان ها را در اینستاگرام را تشکیل می‌دهد. بسیاری از برندها برای به اشتراک گذاری عینی محتوای UGC که توسط مشتریان، علاقه‌مندان و فالوورهای آن‌ها در اینستاگرام قرار گرفته است از ابزار Repost استفاده می‌کنند.

با استفاده از Repost شما می‌توانید عکس یا ویدیو مورد نظر خود را به همان شکل و با استفاده از نام خالق اصلی آن محتوا، در صفحه خود به اشتراک بگذارید. استفاده از Repost مخاطبان شما را تشویق میکند تا ویدئو یا عکس‌هایی در رابطه با حوزه کاری شما را در صفحه خود منتشر کنند و به این ترتیب ارتباط مستقلی میان شما و مخاطبان به وجود می‌آید.

۱۰) Over

این ابزار برای اضافه کردن چاشنی خلاقیت به پست‌های اینستاگرام شما طراحی شده است. شما از طریق ابزار Over می‌توانید محتوای عکسهای خود را ویرایش کرده و به آن فیلترهای جذاب و متنوعی اضافه کنید. همچنین امکان ویرایش کپشن نیز در آن وجود دارد.

علاوه بر این تعداد زیادی تمپلیت آماده در Over وجود دارد تا به راحتی و با انتخاب تصاویر مرتبط برای صفحه خود تولید محتوا انجام دهید. این برنامه به استوری اینستاگرام نیز متصل می‌شود و از این طریق می‌توانید با تولید محتوای جذاب و به اشتراک گذاری آن در استوری، مخاطبان بیشتری را جذب کنید

اینستاگرام به عنوان پر مخاطب ترین رسانه اجتمای در ایران همواره یکی از بهترین بستر های بازاریابی دیجیتال بوده است ، از این رو بازاریابان دیجیتال همواره به دنبال این بوده اند که بهترین روش افزایش فالوور اینساگرام چیست ؟ در ادامه به بررسی انواع روش های افزایش فالوور اینستاگرام میپردازیم.

1- خرید فالوور

خرید فالوور یکی از مرسوم ترین روش های افزایش فالوور میباشد که بسیاری از کاربران اینستاگرام ازش استفاده میکنند ، در حال حاضر فروشندگان فالوور با عنوان های مختلف فالوور میفروشند ،عنوان های مختلفی مانند خرید فالوور فیک ایرانی ، خرید فالوور فیک خارجی ، خرید فالوور واقعی ایرانی ، خرید فالوور واقعی خارجی ، خرید لایک ایرانی ، خرید لایک خارجی و … فعالیت میکنند ، تمام این عنوان ها به نحوی برای ترغیب کاربر برای خرید فالوور میباشند و در اصب تمام این عنوان ها یک کار را انجام میدهند و اکثر آن ها فقط فالوور فیک را میفروشند که به شدت ریزش دارند و بعد از مدتی فالوور هایی که خریدین از پیج شما ریزش خواهند کرد و عملا پولی که خرج کرده اید به هدر خواهد رفت.

2- تبادل تبلیغات

تبادل تبلیغات روش دیگری برای افزایش فالوور اینستاگرام میباشد ، در این روش شما با پیج های هم سطح خود ( هم سطح از لحاظ فالوور ، لایک و .. ) تبادل تبلیغات میکنید و بدون دریافت هزینه یا پرداخت هزینه تبلیغات خودتون رو انجام میدین و باعث خواهد شد تا هر دو پیج مقداری به فالوور های خودشان اضافه کنند و یه جورای فالورراشون رو هم قرض میدهند ، این روش نیز یکی از پر استفاده ترین روش های افزایش فالوور میباشد که خیلی  از پیج های فعلی مروف از آن استفاده کرده اند ، اگر شما در حال حاضر یک پیج با فاوور بالای 10 هزار نفر دارین پیشنهاد میکنم که این روش میتونه تعدادی محدودی را به فالوور های شما اضافه کند ولی شرط آن این است که با پیج های مختلف مذاکره کرده و ببینید که کدام از آن ها قبول خواهند کرد که با شما تبادل تبلغات را انجام دهند.

3- تبلیغات اسپانسری اینستاگرام

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام نیز یکی دیگر از روش های افزایش فالوور می‌باشد که اخیرا بسیار مد شده و بسیاری از پسج های اینستاگرامی و خصوصا اینفلوئنسر های مطرح آن را انجام میدهند ، این تبلیغات نیز بسیار تبلیغات موثری میباشد که منجر به افزایش فالوور نسبتا بالایی برای پیج شما میشود ، این نوع تبلیغات کنار مزایایی که دارد ، معایبی مانند هزینه اسپانسری بسیار بالا را نیز دارد ، شما میتوانید با همان هزینه ای که برای تبلیغات اسپانسرینگ اینستاگرام میکنید ،  اگر به خوبی تبلیغات را در پیج های مختلف انجام دهید دو برابر تبلیغات اسپانسری فالوور جذب کنید. تبلیغات ایسپانسرینگ به این نحو میباشد که شما با پرداخت هزینه ای وارد یک مسابقه که صاحب پیج اینستاگرامی برگزار میکند میشوید و معمولا صاحب آن پیج با وعده جوایز های مختلف تشویق به فالور کردن فالووینگ هایش میکند که یکی از فالووینگ های آن شما میباشید.

4 – تبلیغات هدفمند اینستاگرام

در این نوع تبلیغات اینستاگرام مشاورین ما به شما به صورت رایگان مشاوره خواهند داد که بر اساس نوع پیج شما و کسب کارتان بهتر است که در کدام پیج های اینستاگرامی تبلیغ کنید و با طراحی کمپین های جداب و متنوع پیج شما را در پیج های مختلف و پرطرفدار تبلیغ میکنند که ا توجه به اینکه ما این تبلیغات را به صورت هدفمند برای شما انجام میدهیم و در کنار اینکه برای شما پیج های مختص به خودتان را پیدا میکنیم ، برای شما عزیزان تولید محتوا برایت بلیغات را نیز انجام میدهیم. ما در این روش سه نوع تبلیغات اعم از تبلیغات استوری اینستاگرام ، تبلیغات پست ثابت اینستاگرام که بر اساس بازدید و یا میزان ساعت تبلیغ میباشد را پیشنهاد میدهیم.